Turystyka na Kubie


Strona główna -> Kuba -> Turystyka na Kubie
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   

Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Kuba jest największą wyspą Wielkich Antyli. Charakteryzuje się wspaniałymi piaszczystymi plażami i bardzo czystą wodą w morzu. Na Kubie na pewno warto zwiedzić stolicę, Hawanę.


Oprócz ciekawej architektury, okolice Cinefuegos ofiarowują nam ładne widoki

Hawana

Alejo Carpentier nazwał Hawanę miastem kolumn. Jest to miasto, w którym znaleźć można budowle z rozmaitych okresów w sztuce, zarówno z baroku, neogotyku, neoklasycyzmu a nawet modernizmu. Stara osada, rozpoznawana bardziej pod nazwą starej Hawany została ogłoszona przez UNESCO darem kościoła dla ludzkości.

Pinar del Rio

Kolejnym miastem, które warte jest uwagi, jest Pinar del Rio. Miasto to znane jest jako ogród Kuby. To tu produkowany jest najlepszy tytoń na świecie a dolina Vinales jest narodowym pomnikiem kraju i została uznana przez UNESCO kulturalnym krajobrazem ludzkości. W Pinar del Rio znaleźć można bardzo dużo hoteli o wysokim standardzie. Przebywając tu na wakacjach należy koniecznie zobaczyć Pałac Guarch oraz fabrykę, która produkuje tradycyjny kubański napój.

Matanaz

Kolejnym godnym polecenia miastem jest Matanzas, oddalone o kilka minut piechotą od plaży Varadero i półwyspu Zapata. W Varadero warto zwiedzić teatr Sauto, aptekę Triolet a także kościół San Carlos. Matanzas to artystyczna kolebka Kuby, mieszkają tu prawie wszyscy malarze, pisarze i muzycy kubańscy. Varadero to jeden z najpopularniejszych kubańskich kurortów. Miasto to słynne jest z powodu plaż, jaskiń a także przepięknych krajobrazów. Turyści maja tu szansę nauczyć się nurkować a także poznać sekrety rybołówstwa dalekomorskiego.

Cienfuegos

Cienfuegos to miasto znane głównie z imponującej architektury pochodzącej z XIX wieku. Miasto to uzyskało dzięki tej architekturze miano pomnika narodowego. Do najważniejszych budynków w mieście należą dom założyciela, katedra, Teatr Tomasa Terrego, Pałac Ferrer, park Jose Marti a także droga Paseo del Prado. Polecić warto także muzeum historii marynarki i cmentarz królowej. W centrum Kuby leży miasto Sancti Spiritus i region ten słynie z produkcji tytoniu. Symbolem Sancti Spiritus jest most Yayabo.

Wyspy

Warty wspomnienia jest Zapata Peninsula, to półwysep znajdujący się na południu od Matanzas. To na tym półwyspie znajduje się ogromny park przyrody Mintemar z pięknymi plażami, lasami, interesującymi bagnami, rzekami, jeziorami a nawet jaskiniami. Isla de Juvented to inaczej wyspa tysiąca imion. Bywa ona często nazywana wyspą skarbów a nazwa ta pochodzi z powieści Roberta Louisa Stevensona. Wyspa ta bywa również nazywana wyspą papug, ponieważ żyje na niej mnóstwo tych zwierząt. W latach siedemdziesiątych wyspa nazywana była wyspą szkół ze względu na dużą ilość placówek edukacyjnych, jakie się na niej znajdowały. Można także zwiedzić Key Lardo del Sur. Jest to wąska i dość mała część wysp Canarreos, graniczy ona z południowo-zachodnim brzegiem Kuby. Główną atrakcją są tu przede wszystkim długie, wspaniałe plaże oraz idealne do nurkowania warunki.Kuba - miasta

Hawana Santa Clara Santiago de Cuba Trinidad Varadero


Kuba - co warto wiedziećKuba - Kuba ciekawostki Kuba ciekawostki
Kubańczycy bardzo rzadko jadają wołowinę gdyż jest ona niedostępna. Każda krowa zarejestrowana jest ...
Kuba - Kuchnia kubańska Kuchnia kubańska
Kuchnia kubańska nie jest kuchnią, która zaskoczy nas swoimi wyrafinowanymi ...
Kuba - Tradycje na Kubie Tradycje na Kubie
Tradycyjnie obchody świąt Bożego Narodzenia rozpoczynały się na Kubie ...
Kuba - Cygara kubańskie Cygara kubańskie
Kubańskie cygara(inaczej cygara hawańskie) uważane są za najlepsze na ...
Kuba - Kultura kubańska Kultura kubańska
Kultura kubańska to przemieszanie kultur afrykańskich z europejskimi, to istny ...
Kuba - Komunikacja na Kubie Komunikacja na Kubie
Komunikacja na Kubie jest nieco utrudniona. Nie kursują tu ani tramwaje, ani autobusy. Kilka linii ...
Kuba - Kubańska motoryzacja Kubańska motoryzacja
Na Kubę warto jechać chociażby dla obejrzenia setek zabytkowych aut ...
Kuba - Bezpieczeństwo na Kubie Bezpieczeństwo na Kubie
Kuba jest jednym z bezpieczniejszych krajów w regionie Karaibów i Ameryki ...

Turystyka na Kubie - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies